Jaké výhody přináší garáž na sekačku?

sekačka na trávu

Řešíte uskladnění sekačky? Stroj na sekání trávy je na zahradě nutností. Sekačku však ve skutečnosti i během hlavní sezóny nevyužíváme více než jen několik hodin týdně. V zimě pak sekačka přečkává celé měsíce bez jediného nastartování. Ať už na svém pozemku používáte benzinovou nebo elektrickou, v žádném případě nejde o zařízení, které by bylo vhodné nechávat po dny či dokonce týdny venku. Proto i sekačka musí mít své pevné a kryté místo.

Nejvhodnějším místem je samozřejmě garáž, případně zahradní domek na nářadí. Zde bude o sekačku na trávu dobře postaráno. O klasických sekačkách toto bezesporu platí. V případě moderních robotických sekaček je tomu ale trochu jinak.

S nástupem moderních technologií do našich životů se v posledních letech mění i způsob, jakým kolem svých domovů sekáme trávu. Robotické sekačky se totiž stávají stále populárnějšími. Chytré zařízení, které dokáže inteligentně obsloužit celou zahradu a efektivně posekat trávu, šetří čas mnoha majitelům zahrad. Malá sekačka bez lidské obsluhy proto bude v zahradách už jen častější.

Přístřešek na robotickou sekačku je takřka nutností

Robotickou sekačku je přitom nanejvýš vhodné skladovat tak, aby v případě nutnosti mohla jednoduše vyjet na trávník. Proto bychom si společně s chytrým zařízením k sekání trávy měli pořídit také přístřešek na sekačku. Právě stříška je totiž nejlepším řešením. Choulostivá technika je pod ní chráněna před nepříznivými vlivy počasí a sekačku zároveň nic neblokuje v přístupu na trávník. I přesto, že moderní robotické sekačky bývají často odolné vůči vodě, rozhodně se zde nevyplácí pokoušet štěstí.

Přístřešek na robotickou sekačku rozhodně není žádným sofistikovaným zařízením. Díky tomu máte dvě možnosti. Buďto si jej pořídit už hotový a nebo si stříšku na robotickou sekačku vyrobit svépomoci. Garáž na sekačku si můžete pořídit v každém hobbymarketu. Mezi nejčastější možnosti patří dřevěné a kovové provedení. Zatímco dřevěný přístřešek vás ve většině případů vyjde levněji, u kovového přístřešku si pravděpodobně pár tisícovek připlatíte. Výhodou je však bezúdržbovost, což se o dřevě, které je nutné alespoň za několik let natřít, říci nedá.

Schopný kutil však podobný projekt jistě hravě zvládne. Přece jen jde o drobnou konstrukci.  Nejvhodnějším materiálem pro domácí výrobu přístřešku na robotickou sekačku je dřevo. Dejte si však pozor na to, aby do přístřešku nezatékala voda. Robotická sekačka by rozhodně neměla být dlouhodobě vystavována vodě.