Jak vyřešit garáž na traktor?

traktor

Kde parkovat traktor? Tak tuto otázku si mnoho z nás nepokládá. Nejspíše nikdy ji neuslyšíte od městských obyvatel. Majitelé silného a všestranného stroje však mohou uvažovat jinak. Co když problém se stáním pro traktor aktuálně řešíte? Jaké jsou možnosti? Na to se podrobněji podíváme v dnešním článku.

Kde uskladnit traktor? Garáž takových rozměrů v hobbymarketu nepořídíte

Na rozdíl od garáže na auto, či garáže na motorku je to s traktorem trochu složitější. Rozhodně nemůžete čekat, že v některém z hobby marketů pořídíte stavebnici, podobně jako tomu může být například u zahradního domku. Garáž na traktor může naopak být poněkud náročnějším projektem. Rozhodně však ne nezvládnutelným.

Jestli vlastníte traktor, velmi pravděpodobně tento stroj představuje vaši obživu. Nemůžete tedy riskovat, že jinak spolehlivý kolos přestane sloužit. Dlouhodobějším parkováním traktoru pod širým nebem byste rozhodně příliš hazardovali. Právě proto musí mít každý majitel traktoru dobře vyřešené traktorové stání.

S výjimkou několika málo plechových stavebnic je garáž pro traktor otázkou stavby svépomoci. Podobný projekt bude rozhodně vyžadovat potřebnou zručnost, nebo ještě lépe najmutí profesionální stavební firmy. Stačí si jen uvědomit, že se chystáte na konstrukci, jejíž výška s největší pravděpodobní atakovat i 5 metrů. Samozřejmě musíte také počítat s určitou rezervou. Stavbu garáže pro traktor nebudujete jen pro váš současný traktor, ale také pro všechny další, které jej třeba jednoho dne nahradí.

Proto by výška vjezdu rozhodně měla s dostatečnou rezervou přesahovat výšku vašeho současného traktoru. Pamatujte také na to, že stavba o rozloze více než 25 metrů čtverečních a přesahující výšku 5 metrů vyžaduje stavební povolení. V případě stavby garáže pro traktor tyto rozměry snadno překonáte. Administrativní zátěž stavbu prodlouží, ale také prodraží.

Vraťme se ale od úřadů zpátky na staveniště. Pravděpodobně nejrozumnějším materiálem pro stavbu traktorové garáže jsou cihly. Zděná stavba bude sice finančně náročná, avšak vydrží s minimální údržbou po celé generace. U dřevěné garáže může nastat problém s budoucí údržbou. Dřevěnou konstrukci bude potřeba pravidelně každých několik let natírat. A to u čtyř či pětimetrové stavby může být docela problém.

Při volbě podlahy do garáže je velmi důležité volit silně odolné materiály. Řešením může být například zámková dlažba s větší tloušťkou. Dostatečně odolná může být například také teracová dlažba. Vždy se ale vyplatí poradit se s odborníkem.