Jak vybrat garáž na motorku?

motorka

Asi jen stěží bychom hledali motorkáře, který kromě svobodné jízdy nenašel také zalíbení v péči o svůj jednostopý klenot. Pokud mezi ně patříte také, nejspíše znáte ten docela nepříjemný pocit, když motorka musí nocovat venku, případně ještě v horším případě rovnou na ulici. Parkování motorky venku stroji rozhodně nesvědčí. Ideálním řešením je samozřejmě garáž na motorku. Dnes si o možnostech bezpečného skladování motorek řekneme více.

Zejména pokud bydlíte ve starším domě s garáží, nejspíše se vám musí zdát, jako by se garáž během uplynulých desetiletí zmenšila. Ve skutečnosti se samozřejmě neustále zvětšují auta. Takže zatímco před 40 lety jste do garáže pohodlně uskladnili svou Škodu, motorku a ještě hromadu nářadí, dnes už auto v prostoru zabírá tolik místa, že ostatní výbava garáže se musela smrsknout na úzký regál s nářadím. O místě pro uskladnění motorky samozřejmě nemůže být řeč. Jak z toho ven?

Samostatná garáž pro motorku: když to v klasické garáži nejde

Ideálním řešením může být samostatná garáž pro motorku. Dnes na trhu bez potíží pořídíte speciální garáž pro motorku. Můžete tedy získat praktický prostor pro uskladnění motorky, aniž byste byli nuceni složitě rozšiřovat stávající garáž. Plechová garáž na motorku je prostorově úsporná stavba, která může být díky chytrému řešení vjezdu motorky jen o něco málo větší než samotný stroj. Stačí pouze předním kolem najet do pojezdového mechanismu a motorku zasunout na konec garáže. Stejně snadno pak motorku opět vysunete.

V případě, že jste manuálně zruční, samozřejmě se nabízí také stavba garáže na motorku svépomocí. Zvolit můžete klasiku v podobě dřeva, která bude za všech okolností vypadat dobře, nebo jít cestou nenáročného a bezúdržbového plechu. Řešením je samozřejmě také zděná garáž. Dřevo a cihly představují líbivější, bytelnější, avšak zároveň také nákladnější variantu. Plechová garáž vás nebude stát tolik peněz a zároveň půjde o mobilní a snadno rozebratelnou stavbu.

Úplně nejjednodušší cestou k pořízení garáže na motorku je plachtová garáž. Její stavba je velmi jednoduchá, nezabere vám příliš času a samotné pořízení podobné garáže je poměrně levné. Výsledkem však bude plachtový přístřešek, který pro mnohé nemusí představovat ideální řešení. U plachtové garáže však musíme myslet na zdánlivé detaily, které by vás mohly dostat do potíží. Plachta se například nesmí dostat do kontaktu s rozžhaveným výfukem.

Zatímco plachtovou a plechovou garáž na motorku můžete koupit ve formě stavebnice, s dřevěnou a zděnou stavbou si nejspíše budete muset poradit sami. Na internetových fórech se však nachází spousty kvalitních návodů, které vám se stavbou pomohou. U plechové garáže je to na vás. Můžete jít cestou pořízení hotové stavebnice s pojezdovým mechanismem, nebo nakoupit materiál a pustit se do projektu po vlastní ose.

Prostorná garáž pro auto i motorku je nejlepším řešením!

Nejlepší řešení podle nás je mít všechny motorové koně zaparkované pod jednou střechou. Ideálním řešením je proto velká garáž, do které pohodlně schováte jak auto, tak také motorku. U nás si můžete nakonfigurovat ideální garáž do sebemenších detailů. Zcela bezúdržbovou stavbu pak postavíme za vás. Přečtěte si o více moderních garážích.